Aaargh Games Forum

[nové][hledání][Volné téma][Hledám hru][Herní tipy][Technické problémy][Kritika a připomínky]

Volné téma: Zobrazení příspěvku

Čerstvý vítr???
napsal Tarquinius Superbus, přidáno: 28th Jul 2006, 11:53
Možná, že nejsem sám, kdo si myslí, že by Aaargh Games neuškodilo nějaké oživení...
Ještě jsem o tom moc nepřemýšlel, takže bych uvítal vaše návrhy (mohou se týkat takřka čehokoliv - stejně o jejich realizaci nakonec rozhodnu já sám :-D

Už dříve zazněly hlasy o nějakých výročních cenách česko-slovenské abandonware scény, možná by nebyl špatný třeba nějaký vědomostní kvíz nebo třeba rozhovory s administrátory jednotlivých stránek...

Nerad bych se však pouštěl do něčeho, co by téměř nikoho nezajímalo, proto se obracím na vás - návštěvníky a správce stránek - abyste se k této problematice vyjádřili.

Odpovědi:   přidej odpověď

RE: Čerstvý vítr???
napsal Liso1, přidáno 30th Jul 2006, 16:14

Ja som za rozhovory s adminmi :-). Možno by bolo dobré dať najprv na Aaargh, na hlavnú stránku anketu s takýmto niečim. Aby sa vedelo či to má vlastne zmysel. Aj taký vedomostný kvíz by nebol zlý, len si neviem predstaviť čo by v ňom bolo. Možno by bodla súťaž o naj oldgame "pařana".

RE: Čerstvý vítr???
napsal DJ, přidáno 28th Aug 2006, 15:13
Neviem ci sa moja pripomienka hodi prave tu, ale v ramci skvalitnenia Aaargh by som ti doporucil napriklad v databaze abandonware stranok uvadzat datum poslednej aktualizacie a pripadne ich podla toho aj zoradovat, nech to tych adminov (nas;-) trocha motivuje...

RE: Čerstvý vítr???
napsal Liso1, přidáno 30th Aug 2006, 13:53
alebo z toho spraviť niečo ako www.abandonwarering.com ,ale to by chcelo dosť sa stránke venovať...

RE: Čerstvý vítr???
napsal Tarquinius Superbus, přidáno 30th Aug 2006, 17:48
To co napsal DJ je docela rozumnej nápad, pokud najdu sílu, zrealizuju ho.
To, cos napsal ty, Liso1, nějak nechápu (bez urážky). Jednou jsem se (po mnoha konzultacích) rozhodl pro tenhle model, takže nechápu, proč bych ho měl nyní, teprve půl roku po rozjetí, z principu měnit.
A tu narážku, že se stránce málo věnuju beru skoro jako urážku - netvrdím, že všechno, co udělám, je vidět, ale málo toho neni.

RE: Čerstvý vítr???
napsal Liso1, přidáno 31st Aug 2006, 12:21
nieee, prepáááč, to nebolo myslené taaak. Sorrry. Zle som sa vyjadril, asi veľmi zle. Ja som tým myslel že by sa na aaarghu objavovali nejaký pipisy na hlavnej stránke že kto akú hru pridal, čo nové na stránkach a tak. A to s venovaním, asi aj to som zle napísal :-(, keby to tak fungovalo tak to by si často musel beahť po všetkých weboch a kontrolavať ich, čo nové sa stalo,a to by zabralo kopu času. S venovaním sa aaarghu to nič nemalo. Dúfam že je to už jasnejšie.

RE: Čerstvý vítr???
napsal Tarquinius Superbus, přidáno 31st Aug 2006, 13:47
Liso1: V pohodě. Jinak dnes jsem "pustil do světa" trochu upravený RSS kanál věnovaný nově přidávaným hrám, který by mohl částečně suplovat to, o čem jsi mluvil. Nově totiž neinformuje jen o hrách, které jsou nově přidány na Aaargh Games, ale o všech hrách, které někdo přidal (snad jsem se vyjádřil srozumitelně). Nejsem sice přesvědčen o 100% funkčnosti tohoto kanálu, ale snad to pojede...

Taky jsem zrealizoval myšlenku, se kterou přišel DJ - není to sice úplně dokonalé, protože jako čas aktualizace se bere chvíle, kdy já autorizuji přidávané hry, ale jako kritérium pro řazení stránek to, myslím, stačí.

RE: Čerstvý vítr???
napsal Liso1, přidáno 31st Aug 2006, 18:18
ten nový RSS je super :-)

RE: Čerstvý vítr???
napsal Liso1, přidáno 1st Sep 2006, 12:54
možno je to zlý nápad, ale čo tak pridať ku každej hre hodnotenie??? že by ju každý návštevník mohol ohodnotiť???

RE: Čerstvý vítr???
napsal Tarquinius Superbus, přidáno 4th Sep 2006, 15:57
Nejsem si úplně jistý smyslem takového hodnocení. Možná by to nebylo úplně špatné, ale implementace takového hodnocení do mého současného systému by byla lehce technicky nešikovná. Zvážím to, pokud se třeba někdy v budoucnu pustím do nějakých větších úprav, ale nic neslibuju...

RE: Čerstvý vítr???
napsal KYBORG, přidáno 28th Oct 2006, 18:45
ty komentare by mohli byt podobne jako na webhrach, to by nebylo spatne (www.webhry.cz) jinak k tomu kvizu:
mohlo by to byt neco jako ze by clovek zadaval kriteria sve idealni hry a pocitac (tyto internetove stranky) by mu s trochou nadhledu hodily nejvhodnejsi hry podle tech kriterii, pripadne hry ktere splnuji vetsinu podminek (podle toho kolik by tech podminek bylo) vzhledem k tomu ze trochu programovat umim tak vim ze v html je toto naprogramovat temer nemozne, ale kdyz uz me to napadlo tak proc to sem nenapsat:o)

RE: Čerstvý vítr???
napsal Karel, přidáno 27th May 2009, 6:38
Hodnocení her by bylo trochu zavádějící, pokud se mohu vložit do diskuze. Jsou hráči, keří by hodnotili špatnou známkou kvůli nějaké blbosti, když by si to hra nezasloužila a naopak. Ani když mohou hodnotit jen registrovaní uživatelé (vím z vlastní zkušenosti) není to vždy vypovídající a jsou lidé, kteří projedou všechny příspěvky jen aby mohli dát za 5 (pokud je za pět nejhorší).

Mým návrhem je přidat ke hrám kde se to hodí tabulku s best skore, nebo screenshoty best akcí ze hry. Nevím jak je to náročné, nevím jestli to za něco stojí.

RE: Čerstvý vítr???
napsal Tarquinius Superbus, přidáno 27th May 2009, 10:20
Nejprve můj názor na poslední nápad (best score, zajímavé screeny): tohle se mi líbí, ale je to podle mě námět pro nějakého zapáleného správce stránky se starými hrami, protože přidávání takových věcí nejde úplně zautomatizovat a tady na Aaargh Games je přeci jen moc her na takový individuální přístup. Taky nechci, aby u každé hry byl nějaký složitý systém formulářů a u většiny by to zůstalo prázdné. Rád bych Aaargh Games uchoval co možná nejčistší s minimem balastu. Každopádně pokud by se toho chytnul třeba nějaký správce začínající stránky, mohlo by to jeho projekt odlišit od ostatních a určitě přitáhnout návštěvníky.

Ještě se s vámi podělím o jeden nápad a požádám vás o váš názor: příspěvek KYBORGA z roku 2006 mi původně přišel jako bláhový nápad (automatické doporučení podobných her). Teď mi to ale přijde jako zajímavá funkce a možná přidaná hodnota tohoto rozcestníku. Realizaci bych si předsatvoval takhle:
Vybral bych a požádal o spolupráci lidi, kteří mají zájem o staré hry, mají dobrý přehled a aspoň trochu je (alespoň virtuálně) znám. Společně bychom s těmi, kdo by měl zájem pomoci, sestavili několik desítek štítků/metadat (npař. válečná hra, desková hra, vesmír, středověk atd.), které by se jen minimálně týkaly současného (rámcového a často nepřesného) rozdělení do žánrů tady na Aaargh.
Potom by titíž lidé průběžně "otagovali" hry, které dobře znají, těmito štítky.
U každé hry, která by byla dostatečně otagovaná, by pak byla volba "ukaž podobné hry", která by podle počtu shod vyhodila hry s podobným zaměřením.

Tak, co si o tom myslíte? :-)

RE: Čerstvý vítr???
napsal Liso1, přidáno 28th May 2009, 9:30
zaujímavý nápad a dobré spestrenie aaargh, rád pomôžem

RE: Čerstvý vítr???
napsal (NoLimit) admin, přidáno 1st Jun 2009, 14:15
Určitě pěkný návrh a určitě bych to uvítal. Troufnu si říci, že mezi starými hrami se orientuju ale pomoci bych mohl snad jen se screenshoty.